Yılbaşı Batum Turu Ankara Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Yılbaşı Batum Turu Ankara Çıkışlı

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı Geziler
 • Alt Kategori :
  Gürcistan Gezileri, Vizesiz Geziler, Yılbaşı Gezileri
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Vizesiz-Yeni Kimlik ile
 • Kapasite :
  31
 • Tur Kodu :
  2019

2 gece 3 gün Batum Turu

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Yılbaşı Batum Turu Ankara Çıkışlı Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • Anadolujet ile  Ankara/Trabzon/Ankara ekonomik sınıf uçak bileti
 • Gezi Ulaşım Aracımız
 • 2 Gece Batum’da 5* Hotel Konaklaması
 • Otellerde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı
 • Sürmene’de Alınacak 1 Kahvaltı (Serpme Menü)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Araç İçi İkramlar
 • Milli Park ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
 • TÜRSAB Yurtdışı Seyahat Sigortası
 • YTM TURIZM Refakati

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • 2020 Yılbaşı Eğlence Paketleri
 • Tur Boyunca Alınacak Öğle Yemekleri 
 • Tur boyunca akşam yemekleri
 • PCR ve Yurtdışı Çıkış Harcı Ödemesi

Yılbaşı Batum Turu

Tur Programı

Uçaklı Yılbaşı Batum Turu

TRABZON-BATUM-AYDER

YILBAŞINI GÜRCİSTAN’DA KUTLUYORUZ...

2 GECE / 3 GÜN

31 ARALIK 2021 – 02 OCAK 2022

# Gürcistan Batum Yılbaşı #

 

1.GÜN / 31 ARALIK 2021: ANKARA -TRABZON  – GÜRCİSTAN BATUM     

Esenboğa havalimanında saat 06.00 buluşma ve  TK7060 İle 07.50 Trabzon'a hareket.Saat 09.10 Trabzon Havalimanı'na varış. Havalimanında bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra, kahvaltımızı almak üzere Sürmene Çamburnundaki tesisimize gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında Karadeniz’in şirin kasabaları eşliğinde Gürcistan Kapımız olan Sarp Sınır Kapısına varıyoruz. Giriş ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, aracımızdaki yerlerimizi aldıktan sonra, St. Aziz Andrew Heykelini ve Gonia Hisarını görüyor otelimize yerleşiyoruz. İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ ÖZEL GALA YEMEĞİNE KATILABİLİR.İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ SOKAK EĞLENCELERİNE KATILABİLİR.

 

2.GÜN / 01 OCAK 2021:  BATUM 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından araçtaki yerlerimizi alıyor, Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadıkları evi,  Orta Cami’yi, 5700 m2lik alanı ile Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanını ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Mitolojide denizler tanrısı Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını rehberimizden dinliyor, Miracies Parka gidiyoruz. Park içerisinde Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) fotoğraflıyoruz. 1881 yılında Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Boulevarda gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.

 

3.GÜN / 02 OCAK 2022:  BATUM - TRABZON  HAVALİMANI TRANSFERİ  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Batum’dan ayrılıyor ve Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Gümrükteki alışverişin ardından aracımızla buluşuyor kışın muhteşem manzaraları eşliğinde 1400 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Gelintülü ve Aşağı Ambarlı Şelalesi, Kalegon Mevkii gezilerimizi tamamlıyor, Laz Konaklarını fotoğrafladıktan sonra, Trabzon’da Akçaabat’a gidiyor Meşhur Köftesinin tadına baktıktan sonra siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz.

 

GÜMRÜK GEÇİŞLERİ HAKKINDA

*72 SAAT ÖNCE PCR TESTİ ZORUNLUDUR..

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “Yeni Tip Biyometrik Kimlik Kartı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* 1 Eylül 2019’dan itibaren Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı kullanılması gerekmektedir, Eski nüfus cüzdanı ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar.

*Sarp sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

 

GÜMRÜK FORMALİTELERİ

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 07.07.2010-2010/659 ve 15.03.2011-2011/1546 tarihli-sayılı Bakanlar Kurulu Kararları ile değişik 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 19.04.2011 tarihli ve 2011/23 sayılı Genelge.

Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Yolcu beraberinde getirilen Ek-9 sayılı liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?

Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır.

Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları şu şekildedir:

 

TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

 

1- Sigaralar 600 adet ( 3 Karton )

2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet

3- Puro 50 adet

4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.

5- Pipo tütünü 250 gr.

 

ALKOLLÜ ÜRÜNLER

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.

2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

 

KOZMETİK ÜRÜNLER

600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.

 

GIDA ÜRÜNLERİ

1- Çay 1 kg.

2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.

3- Kahve 1 kg.

4- Çikolata 1 kg.

5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg. şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg.lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

Ulaşım

Anadolu Jet İle

31.12.2021 TK7060 Ankara 07.50 Kalkış 09.10 Trabzon varış
02.01.2022 TK7067 Trabzon22.40 Kalkış 23.55 Ankara varış