Ramazan Bayramı Yukarı Fırat Turu(Ankara Çıkışlı)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Ramazan Bayramı Yukarı Fırat Turu(Ankara Çıkışlı)

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi Geziler
 • Alt Kategori :
  Adıyaman Gezileri, Ankara Çıkışlı Geziler, Bayram Gezileri, Elazığ Gezileri, Kurban Bayramları Gezileri, Malatya Gezileri, Ramazan Bayramı Gezileri, Tunceli Gezileri, Yukarı Fırat Gezileri
 • Süre :
  5 Gün
 • Kapasite :
  27
 • Tur Kodu :
  2577

✈ Anadolu Jet ile gidiş - dönüşlü Yukarı Fırat Turu.... (MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - BİNGÖL )

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Ramazan Bayramı Yukarı Fırat Turu(Ankara Çıkışlı) Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*Ankara-Adıyaman—Elazığ-Ankara ekonomik sınıf uçak bileti
*Özel  Ulaşım-27 kişilik Midibus
*Nemrut Dağı Çıkışı Minibüs ve Giriş ücreti
*4 gece otellerde konaklama
*Otellerde alınan kahvaltı
*4 akşam yemeği
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*YTM TURIZM Refakati
*Yurtiçi seyahat sigortası
*Pertek Feribot geçişi
*Kemaliye Tekne Turu
*Arapgir Müzik Eğlence

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Otelde alınan yemeklerdeki içecekler
*Şahsi harcamalar
*Şöför ve rehber bahşişleri

Adıyaman-Malatya-Arapgir-Onar Köyü-Kemaliye-Ocak Köyü-Elazığ-Tunceli-Palu-Pertek-Bingöl 

Tur Programı

Yukarı Fırat Turu-Ankara çıkışlı

24.05.2020 ANKARA-ADIYAMAN-MALATYA

Sabah 06.15 Esenboğa  havalimanında buluşma . Anadolujet  08.05 Adıyaman uçağı ile 09.15 Adıyaman’a varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz.İlk durağımız Tanrıların yeri Nemrut. Dağı. Arsemia ve Cendere Köprüsü gezilerimizden ardından Malatya'ya doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 2 saatlik yolcuğumuz ardından Malatya Yeşilyurt'a varıyoruz.Yeşilyurt'a özgü Fırın yemeklerimizi yiyoruz.Öğle yemeği molamız ardından, Yeşilyurt’tan BATTALGAZİ (Eski Malatya )doğru yola çıkıyoruz. Eski Malatya Evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii, Atatürk Evi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’ni gezdikten sonra Malatya şehir merkezine gidiyoruz.Malatya şehir merkezinde Avrupa’nın en büyük şehir Fotoğrafçılık Müzesini,Gramafon Müzesini,Şehir Müzesini geziyoruz.Gezilerimiz ardından Malatya Şıracılar Pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Otelimize girmeden Malatya Kanal boyunda kısa bir yürüyüş yapıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

25.05.2020 MALATYA-KEMALİYE-OCAK KÖYÜ-ONAR KÖYÜ-ARAPGİR

Sabah 08.00 Otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2,30 saatlik yolculuğumuz ardından ilk durağımız Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’ orda bir köy var uzakta adlı eserine ismini veren köyde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.Ardından Kemaliye’ye devam ediyoruz.Kemaliye gezimize Karanlık Kanyon tekne turu ile başlıyoruz.Tekne gezimiz sırasında  Kemaliye’yi Divriğe bağlayan Taş yolu görme şansınız olacaktır.Tekne gezisi ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeği ardından şehri yürüyerek geziyoruz.Saat 15.00 Kemaliye’den ayrılıyoruz.Kemaliye’den sonra ikinci durağımız Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan  Ocak Köyü’ne gidiyoruz.Ocak Köyü’nde Ali Gürer Müzesi,Hıdır Abdal Sultan türbesi gezisi ardından,Köyde  keçi sütünden yapılan Reyhanlı dondurma tatmak ve dinlenmek için kısa bir mola veriyoruz.Gezimizin üçüncü durağı Anadolu’da bilinen en eski Cem Evi’nin olduğu Onar Köyü’nü ziyaret ediyoruz.Onar Köyü’nde köy halkı ile sohbetimiz ve çay molamız ardından gezimizin son durağı Arapgir’e geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Arapgir otelimizde.Akşam yemeği sırasında Arapgir Belediye Özel Müzik programı ile alıyoruz.

 

26.05.2020 –KEBAN BARAJI-ELAZIĞ-HARPUT-HAZAR GÖLÜ-ESKİ BAĞLAR

Sabah 09.00 Otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık 1.30 Saatlik yolculuğumuz ardından ilk durağımız Elazığ Harput, Harput Kalesi,Ulucamii (Eğri minare),Şefil Gül Harput Evi,Sağır Müftü Konağı gezimiz ardından Elazığ şehir merkezine gidiyoruz.Şehir merkezinde Köfteciler sokağında yemek için, ve Elazığ çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 14.00 civarı Hazar Gölü’ne gidiyoruz.Hazar Gölünde akşam üstü çay keyfimizi yaptıktan sonra, Elazığlı genç yatırımcı’nın yaptığı üzüm bağları ve şarapları görmek için Eski Bağlar’a gidiyoruz. Akşamüzeri otelimize gidiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

27.05.2020 PERTEK-OVACIK-TUNCELİ

Sabah 08.00 Otelimizden ayrılıyoruz.Kısa bir yolculuk ardından Elazığ Feribot İskelesinden  Feribot ile Pertek’e geçiyoruz.Feribot’ta Pertek kalesini görme şansınız olacaktır.Pertek’de  Türkiye’de 1970 lerde taşınan camiler olarak Sungur Bey Camii’ni geziyoruz.Ardından 10.00 Feribotu ile Tunceli’ye geçiyoruz.Tunceli ilk durağımız Ovacık İlçesi ve Munzur Gözeleri.Yol boyunca muhteşem Munzur dağları manzaraları ile sizi başbaşa bırakacağız.Alevi inancından önemli olan Munzur Baba Ziyaret Yeri ve Munzur gözelerinde  serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra saat 14.00 civarı Tunceli merkez’e doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık bir saatlik yolculuğumuz ardından, Tunceli şehir merkezinde beraber geziyoruz.Alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

28.05.2020 TUNCELİ- PALU-BİNGÖL

Sabah 08.00 Otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Palu’ya varıyoruz.Eski Palu’da Murat nehrinin çevrelediği Palu Kalesi,Urartu Kaya Kitabesi,Alacalı Cami,Kilise gördükten sonra  Bingöl’e doğru hareket ediyoruz. Bingöl’de Soğuk Çeşme Kavurmacı’da yemek molamız ardından Bingöl’den Yüzen Adaları görmek üzere Solhan’a doğru yola çıkıyoruz.Yüzen adalar gezimizin son durağı. Ankara’ya uçmak için  Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. 16,15 havalimanında oluyoruz. Saat 17.00 Elazığ’dan Ankara’ya uçuyoruz.

 

Ulaşım

Anadolu Jet İle