Yılbaşı Mardin Turu 2 Gece 3 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Yılbaşı Mardin Turu 2 Gece 3 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi Geziler
 • Alt Kategori :
  Ankara Çıkışlı Geziler, Mardin Gezileri, Yılbaşı Gezileri, YTM Butik
 • Süre :
  3 Gün
 • Kapasite :
  10
 • Tur Kodu :
  4462

2 Gece 3 Gün 
Butik Mardin Gezisi

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Yılbaşı Mardin Turu 2 Gece 3 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*Ankara-Mardin/Diyarbakır-Ankara ekonomi sınıf uçak bileti
*Otelde oda kahvaltı konaklama(Babil Konağı vb)
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Programda belirtilen turgüzergahı özel araç kiralaması
*Yurtiçi seyahat sigortası 
 

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Akşam yemekleri
*Akşam yemeklerinde alınan içecekler
*Yılbaşı Eğlencesi ve yemeği

Mardin-Deyrul Zafaran-Kasımıye Medresesi-Kız Meslek Lisesi-Zinciriye Medresesi-Midyat-Dara-Nusaybin-Beyazsu Vadisi-Elbeğendi-Kafro Köyü-Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırı-Hasankeyf-Midyat-Batman-Diyarbakır-Ulu Camii-Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi-Hasanpaşa Hanı

Tur Programı

Yılbaşı Mardin Turu

31 ARALIK 2021 ANKARA-MARDİN

Ankara Esenboğa havalimanında saat 05.30 buluşma ve TK7147 İle 07.00 Kalkış 08.20 Diyarbakır varıyoruz. Havalimanında  grubumuz ile buluşuyoruz.Mardin’e devam ediyoruz.Şehir gezimize başlamadan Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra eski şehir gezisi ; Kasımiye Medresesi, Kız Meslek Lisesi, Zinciriye Medresesi, Mardin sokakları ve abbaralar ve Deyr-ul Zefaran Manastırı gezilerinden sonra  otele yerleşme.

İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İLE YILBAŞI ÖZEL EĞLENCESİ PROGRAMIMIZA KATILIYORUZ


01 OCA 2021 :  MARDİN  MİDYAT DARA    NUSAYBİN

Sabah kahvaltısı ardından SAAT 11.00 gibi, Roma İmparatorluğu’nun bölgedeki en önemli askeri üstlerinden biri olmakla birlikte baraj ve sarnıç siteminin dünyada ilk kullanıldığı kentlerden biri olan Dara Antik Kenti’ni görmek üzere Dara Köyü’ne yola çıkıyoruz. Mağara evleri, sarnıçlarını, nekropol alanını görüyor, yemyeşil sarmaşıkların altında yöreye özgü buz gibi naneli ayranının tadına baktıktan sonra  yola çıkıyoruz. İpek Yolu’nu takiben Nusaybin’e ulaşıyoruz. 8’inci yüzyıla kadar Metropolitlik merkezi, 1364-1839 yılları arasında da Turabdin bölgesi için Patriklik makamı olmuş Mor Yakup Manastırı’nı ziyaret edip,Nusaybin çarşılarından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Beyazsu Vadisi’ne giriş yapıyoruz ve bölgenin en güzel mesire yerinde öğle yemeği molası veriyoruz. Beyazsu kenarında alacağımız öğle yemeğimizin ardından Bagok (İzla) Dağlarının eteklerinde yer alan Elbeğendi (Kafro) Köyüne geçiyoruz. Avrupa’ya göç etmek zorunda kalan ve bir gün doğup büyüdükleri topraklara dönmek isteyen Süryani vatandaşlarımızın yaptırdığı konakları ve çift kemerli girişiyle dikkat çeken Meryem Ana Kilisesi’ni görüp, köyün meşhur pizzacısında vereceğimiz kısa bir mola sonrasında bölgenin en büyük ve tek şarap üretim tesisi olan Shiluh Şarap Fabrikasına uğruyoruz. (Fabrika ziyareti müsaitlik doğrultusunda yapılacaktır.) Ardından Midyat’ın 20 km dışında yüksek bir tepeye kurulmuş olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na geçiyoruz. Manastır rehberleri eşliğinde Meryem Ana Kilisesi’ni, Thedora Kubbesini, Merkez Kiliseyi, vaftiz kurnasını ve Azizlerin Evi ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra çekileceğimiz harika fotoğraflarla manastır ziyaretimizi tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz..(Hava şartları ve izinler doğrultusunda bugünki program değiştirilebilir)

 

2 OCAK 2022 HASANKEYF-BATMAN-DİYARBAKIR

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ardından yola çıkıyoruz.Eski bir Midyat konağı Kaymakamlık Konuk Evi’ni görüyoruz.Dükkanlar açık ise telkâri gümüş işçiliğinin merkezi bu yerde bir süre serbest zaman sonrası,bir Selçuklu kolu olan Artuklular’ın başkenti Hasankeyf’ e devam ediyoruz.Buradaki gezimiz sonrası,Batman’da öğle yemeği. Yemekten sonra 1,5 saatlik bir yolculukla Diyarbakır’a varıyoruz.İlk olarak Dicle nehri üzerindeki 10 gözlü köprü,Atatürk Köşkü, ve Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun duvarını ve surlardan şehri genel olarak  görüp, şehir merkezinde Ulu Cami,Cahit Sıtkı Tarancı müze evi,tarihi Hasan Paşa Hanı gezilerini tamamlayıp, akşam yemeği için restaurant geçiyoruz.Yemekten sonra Diyarbakır havalimanına geçiyoruz.TK7147 ile 21.45 Diyarbakırdan uçuyoruz.23.10  Ankara'ya varıyoruz.
.Başka bir gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Ulaşım

Ankaradan Anadolujet  İle
Ankara 07.00 Kalkış Diyarbakır 08.20 Varış TK7147
Diyarbakır 21.45 Kalkış Ankara 23.10 Varış TK7147