ALTIN ÜÇGEN

Hurghada - Kahire - İskenderiye LUKSOR'U GÖRME İMKANI

ALTIN ÜÇGEN
ALTIN ÜÇGEN
ALTIN ÜÇGEN
ALTIN ÜÇGEN
ALTIN ÜÇGEN
Tur Kodu : P72

İSTANBUL-HURGHADA Saat 08:00 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından, Saat 11:00 tour'a ait özel seferle Sina Dağlarının ve Çölünün Kızıldeniz ile buluştuğu, hem Luksor hem de Kahire'ye karadan aynı günde gidip gelmenin mümkün olması sebebiyle tüm dünyadan turistlerin en çok tercih ettiği beldelerden birisi olan Hurghada'ya hareket ediyoruz. Saat 12:40 Hurghada'ya varış. Gerekli işlemlerin ardından Panoramik Hurghada turumuza başlıyoruz. Eski Şehir Bölgesi, şehrin ilk yerleşim yeri olan ve hala geleneksel evlerde yaşanılan El Dahar, Yeni Şehir Bölgesi, Hurghada'nın en büyüğü olan Al Mina Camii, St. Mary Kıpti Kilisesi, Liman Bölgesi göreceğimiz yerlerden bazılardır. Gezimizde Hurghada'nın en büyük meyve ve sebze pazarına da gideceğiz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı gezimize katılabilirler. Sonrasında otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

HURGHADA Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Ulusal Parkı Orange Bay Tekne Gezisine katılabilirler.

HURGHADA Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Gezisine katılabilirler.

HURGHADA-KAHİRE Kahvaltı otelimizde. Odaların boşaltılmasının ardından, yaklaşık 500 km'lik bir yolculukla Mısır'ın başkenti ve günümüzün modern dünyasının temelinin atıldığı antik Mısır'ın izlerini süreceğimiz Kahire'ye gidiyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Sonrasında yapacağımız Kahire panoramik gezimizde; Nil’in can verdiği bu büyülü kentin belli başlı bölgelerini birlikte gezeceğiz: Sedat’ın Anıt Mezarı, Khan el Khalil-i Çarşısı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece bazılarıdır. Turumuzun bitimi ile birlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Vereceğimiz serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil'de Gün Batımı Filika Gezimize katılabilirler. Dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler Işık ve Ses Gösterisine katılabilirler. Konaklama otelimizde.

KAHİRE Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler&Sfenks ve Yeni Büyük Mısır Müzesi Turumuza katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Akşam Yemekli Özel Şovlu Nil'de Tekne Gezisine katılabilirler.

KAHİRE Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi Eski Kahire ve Medeniyet Müzesi gezisine katılabilirler.

KAHİRE-İSKENDERİYE Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. (Odalar saat 12:00'da boşaltılacaktır) Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Yarım Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşarak, yaklaşık 220 km'lik bir yolculukla Akdeniz'in İncisi, Mısır'ın ikinci en büyük kenti ve sahip olduğu tarihi, mimari, doğal ve kültürel hazinelerle cazibe merkezi haline gelmiş İskenderiye'ye gidiyoruz. Varışımızla birlikte, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir tanıtım gezimizde; Kayıtbay Kalesi, Montazah Kraliyet Sarayı, İskenderiye Stadyumu, Kordon Bölgesi, Pompei Sütunları, Greko Romen Müzesi, Kraliyet Mücevherleri Müzesi, Ulusal Okyanus ve Balıkçılık Müzesi, İskenderiye Kütüphanesi , Attarine Camii, Amfi Tiyatro gibi yerler görülecek yerlerden bazılarıdır. Sonrasında, deniz ürünleri ile ünlü Akdeniz kenti İskenderiye'nin ünlü balık restoranlarından birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Ardından, rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 17:10 Tour özel seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 20:30 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

4 Yıldız Jewel San Stefano Hotel / 4 Yıldız Pyramids Park Resort / 4 Yıldız Sunny Days Palacio Hotel

Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Tour özel seferleri ile İstanbul Hv. Lim./Hurghada ve İskenderiye/İstanbul Hv. Lim. Hatlarında ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları

- Hurghada'da 3 gece, Kahire'de 3 gece ve İskenderiye'de 1 gece olmak üzere seçilecek kategoriye göre 3*/4*/5* otellerde toplamda 7 gece oda-kahvaltı konaklama

- Hurghada'da otelde alınacak 3 akşam yemeği

- Kahire’de yerel restoranda alınacak 1 öğle yemeği

- İskenderiye'de yerel restoranda alınacak 1 öğle yemeği

- Hurghada, İskenderiye ve Kahire'de yapılacak olan panoramik şehir turları

- Program dahilinde olduğu açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri

- Hurghada-Kahire-İskenderiye arasındaki transferler

- Mısır deneyimi olan Prontotour Profesyonel Türkçe Rehberi - Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Yurtdışı Çıkış Harcı

- Ekstra turlar

- Vize Hizmeti (Sınırda Kapı Vizesi) (50 USD) (Tüm yaş gruplarındaki normal/bordo pasaport hamili misafirlerimiz için geçerlidir. Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER)

- Mısır Sınır Vizesi Güvenlik Soruşturması Hizmeti (175 USD) (Sadece 18-45 arası yaş grubunda bulunan normal pasaport hamili misafirlerimiz vize ücretine ilaveten öderler. Diğer yaş grupları, Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER. Bu işlem 15-21 gün arası sürebilmektedir. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak üzere geziye vakitlice kaydolup pasaportunuzun resimli sayfasını whatsapp üzerinden satış temsilcimize ulaştırmanızı önemle tavsiye ederiz)

- Mısır Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı 60 USD nakit olarak Mısır'a varışta toplanacaktır)

- Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

- Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

- Seyahat Güvence Paketi: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.) NOT: Seyahat Güvence Paketi fiyatı katıldığınız turun bedeline göre değişiklik göstermektedir.

*KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

ÖNEMLİ NOTLAR

Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından YTM Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
YTM Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. YTM Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
VİZE

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan YTM Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tura ait sefer ile 4 yıldızlı otellerde konaklama749 Usd'dan başlayan fiyatlar ile
Türk vatandaşlarından vize istemektedir.Vize bilgisi
Tüm fiyatlar yayınladığı gün geçerlidir.Tur katılımcı sayısı arttıkça fiyat değişiklik gösterir.Güncel fiyat ve kontenjan bilgisini online whatsapp ve 0850 840 0 986 telefon numaramızdan öğrenebilirsiniz.Fiyatlandırma Bilgisi
07/05/20232023 Tur tarihleri
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Whatsapp

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz. Çerezler olmadan çalışmayacak bazı özellikte mevcuttur. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için,çerezler ve KVKK politikası hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin..