4*BALTIC QUEEN ile İSKANDİNAV RÜYASI

TURLAR DAHİL

Tur Kodu : O131
1.199,00 EUR

01. GÜN İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - KOPENHAG

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00'da Pegasus kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC1071 numaralı tarifeli seferiyle saat 09:35'de Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:55'te Kopenhag'a varış ve havalimanında bekleyen özel aracımız ile “Kopenhag Şehir Turu” yapılacaktır. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki panoromik gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan Küçük Deniz Kızı, Amelienborg, Chiristianborg, Geflion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘dan  (Yeni Liman)'da vakit geçirmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Otel check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde

02. GÜN KOPENHAG 

Sabah kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde “Danimarka Şatoları ve Riviera Turu” için otelden hareket ediyoruz. Bu turumuzda Kopenhag şehrine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Hillerod’a varıyoruz. Şehirde Danimarka Rönesansının en güzel örneği olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı'nın etkileyici barok bahçelerini ve sarayın içerisini geziyoruz. Kuzeyin Versailles’i olarak kabul edilen saray ziyaretimizin ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka Krallarının kurduğu Kronborg Kalesinde fotoğraf molası verdikten sonra dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil şeridinden geçerken eski balıkçı evlerini ve güzel villaları görüyoruz. Tur sonrası otelimizde dönüş. Geceleme otelimizde.

03. GÜN KOPENHAG – GÖTEBORG – JÖNKÖPING 

İsveç`in ikinci ve İskandinavya`nın dördüncü büyük şehri olan ve Yüzyıllardır kültürel bir merkez olan Göteborg'a doğru yola çıkıyoruz. Birçok yerleşim yerinide aynı anda görebileceğimiz bu yolculuğumuzda aynı zamanda İsveç ve Danimarkayı'da biribirine bağlayan ve Öresund Boğazı'nda iki şeritli demir yoluna ve dört şeritli kara yoluna sahip olan Öresund Köprüsü geçerek Göteborg'a varacağız. Göteburg'a varışımız ile birlikte “Göteborg Şehir Turu” başlayacağız.

İlk durağımız şehre tepeden bakan ve şehrin simgesi haline gelmiş Masthuggskyrkan Klisesi’ne çıkmak olacak. Göte Alv nehrine kuşbakışı bakacak Göteborg’un doyumsuz manzarasının resimlerini doyasıya çekeceksiniz. Şehir turumuza devam edecek ve turumuzda Gustaf Adolv Meydanı, Liseberg Parkı, Göteborg Ticaret Hukuku ve Ekonomi Okulu, Göteborg Universitesi, Vasa, Haga ve Oscar Frederik Kliseleri, Ullevi Stadyumu, Gothia Kuleleri göreceklerimiz arasında. Götaplatsen’da duracak ve göz kamaştırıcı Poseidon Heykeli’nin önünde Göteborg hatırası resimlerimizi çekeceğiz. Göteborg'un Champs-Elysées'i sayılan Kungsportvaynen Caddesi’nde yürüyüşe geçiyoruz. Bir İsveçli’ye en fazla cafenin düştüğü bu güzel şehrin bu caddesinde vereceğimiz serbest vaktin ardından otelimizin bulunduğu Jönköping doğru hareket ediyoruz. Jönköping'e varışımızın ardından muhteşem göl manzaralı otelimize transfer. Otel check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

04. GÜN JÖNKÖPING – OSLO 

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Oslo’ya doğru yola çıkıyoruz. Doğal güzelliklerin arasında yaklaşık 4 saat sürecek bu güzel yolculuğumuzun ardından Oslo’ya varıyoruz. Oslo’ya varışımızı takiben “Oslo Şehir Turu” ‘nu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı,  Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Park, Opera Binası ve Akershus Kalesi  ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

05. GÜN OSLO 

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin EKSTRA olarak düzenleneceği “Flam Fyord ve Nostaljik Tren Turu (155 EUR) ” na katılabilirler. Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük Fyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. İki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.  Bu muhteşem gezinin ardından dileyen misafirlerimiz dünyanın en güzel tren yolculuklarından birisi kabul edilen Flamsbana tren yolculuguna katılabilir. Ardından olağanüstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde  

06. GÜN OSLO - KARLSTAD - STOCKHOLM

Sabah kahvaltısı sonrası Stokholm’e hareket. Yol üzerinde Karlstad’da mola veriyoruz. Stokholm’e varışımızı takiben “Stockholm Panoramik Şehir Turu” için hareket. Turumuzda; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunstredgarden görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde

07. GÜN STOCKHOLM (SILJA LINE CRUISE) 

Sabah alacağımız kahvaltının ardındna otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile 17. yy’da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran “Vasa Müzesi” ‘ni gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte havanın tadını çıkartabilirsiniz. Tur sonrası gemimizin bulunduğu limana transfer. Gemi check-in ve paspaort işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Geceleme gemide

08. GÜN HELSINKI (SILJA LINE CRUISE) 

Gemimiz sabah saat 09:00'da Helsinki limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde “Helsinki Şehir Turu”  ‘na başlayacağız. Bu turumuzda eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkânı bulacaksınız. Senato Meydanı, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında. Turumuzun ardından gemimize dönüş. Geceleme gemimizde.

09. GÜN STOCKHOLM ( SILJA LINE CRUISE) – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çıkış işlemleri sonrası Stockholm havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Pegasus Havayollarının PC1282 nolu seferi ile saat 16.35'de İstanbul Sabiha Gökçen’e hareket. Yerel saat ile akşam 21.05'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

                                                          FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Kopenhag // Stockholm - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

 • 4*TALLINK SILJA LINE gemisinde seçeceğiniz kabin kategorisinde 2 gece 3 gün kabin + kahvaltı bazında konaklama.

 • Havaalanı ve Liman vergileri

 • Havalimanı - Otel – Liman - Havalimanı arası transferler

 • Kopenhag’da 2 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması

 • Göteborg/Jönköping ’de 1 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması

 • Oslo’da 2 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması

 • Stockholm’de 1 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması

 • Kopenhag Şehir Turu

 • Danimarka Şatoları ve Riviera Turu

 • Göteborg  Şehir Turu

 • Karlstad Turu

 • Oslo Şehir Turu

 • Stockholm Panoramik Şehir Turu

 • Stockholm Vasa Müzesi Turu

 • Helsinki Şehir Turu

 • Kişi sayısı gözetmeksizin Türkçe Tur Liderliği hizmeti.

 • Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.

 • Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)

                                                          FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Gemide ve otelde alınacak öğle ve akşam yemeği ve ayrıca bütün alkollü ve alkolsüz içecekler,

 • Rehber tarafından düzenlenen ekstra turlar. 

 • Gemi personel servis ücreti (Kişibaşı toplam 20 € olup rezervasyon esnasında alınmaktadır)

 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, şehir vergisi, vs)

 • Çok Girişli Schengen vizesi(Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.)

 • Yurtdışı çıkış fonu 150 TL

 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(30€)

Tur koşulları ve şartları:

 • Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları ve YTM TURİZM şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Tur kalkışından 2 ay önce pasaport numarası, veriliş yeri, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi ve doğum yeri bilgileri gemi şirketine iletilmelidir.

 • Rezervasyon esnasında geçilen isim, soy isim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.

 • Gemi ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.

 • Programdaki fiyatlar 2 kişilik kabinlerde kişi başı fiyatlardır.

 • Gemi şirketi rotada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurması gerekmektedir.

 • Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu eden misafirlerimiz müsait olup olmadığı doğrultusunda geminin diğer restoranlarında akşam yemeklerini alabilirler.

 • Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

 • Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb. sokmak kesinlikle yasaktır.

 • Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.

 • Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

 • Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.

 • Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

 • Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.

 • Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

 • Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

 • Program için  ÇOK GİRİŞLİ SCHENGEN vizesi gerekmektedir.

 • TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

 • Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.

 • Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır.

 • Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsait olup olmadığının kontrolü yapılıp onay alınacaktır.

 • Abu Dhabi turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; Erkeklerin short giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.

 • Tur esnasında gemi çalışanlarına ve rehberinize fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.

 • Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

YAPACAĞINIZ SEYAHATİNİZDE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ.

TUR TARİHLERİ20 NİSAN 2023 (ŞEKER BAYRAMI) - 2 TEMMUZ 2023
VİZE BİLGİSİ SCHENGEN VİZESİ
B – CLASS İÇ KABİN ( 9 m2)1199 Euro'dan başlayan fiyatlarla
A – CLASS DIŞ KABİN (9 -10 m2)1299 Euro'dan başlayan fiyatlarla
DELUXE DIŞ KABIN ( 11-14 m2)1499 Euro'dan başlayan fiyatlarla
TEK KİŞİ FARKI%50
3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN899 Euro'dan başlayan fiyatlarla
3. VE 4. KİŞİ 17 YAŞ ALTI ÇOCUK749 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Fiyatlandırma BilgisiFİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI VERGİLER DAHİL FİYATLARDIR.
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Whatsapp

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz. Çerezler olmadan çalışmayacak bazı özellikte mevcuttur. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için,çerezler ve KVKK politikası hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin..