2024-2025-COSTA SMERALDA İLE ARAP YARIMADASI

Costa Smeralda ile Ortadoğu'nun Gizli Hazinesi Arap Yarımadası ve Basra Körfezi

2024-2025-COSTA SMERALDA İLE ARAP YARIMADASI
Tur Kodu : touch
899,00 EUR

Costa Smeralda ile Ortadoğu'nun Gizli Hazinesi Arap Yarımadası ve Basra Körfezi

 

01.GÜN İSTANBUL  HAVALİMANI – DUBAI 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali uçuşumuzdan 1 gün önce gece saat 22:30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından saat 01:50 da Dubai’ye hareket ediyoruz. Dubai’ye yerel saat ile saat 07:15’de varışımızın ardından Dubai limanına, gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. 
Kabinlerimize yerleştikten sonra arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiz ‘’Dubai Şehir Turu & Işığın Muhteşem Gösterisi Turu” na katılabilirler. Dubai’nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş “Dubai Müzesi” ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandallar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Buradaki gezimizin ardından “Jumeriah” bölgesine geçerek dünyaca ünlü 7 Yıldızlı “Burj El Arab Oteli”ni dışarıdan görecek ve dubai zenginlerinin evlerini bulunduğu, insan eliyle çöle yapılan Palmiye Adası’nı  ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Dönüşümüz esnasında 500 dönümlük alanıyla şehrin yeni kalbi. Burj Khalifa binası ve 12.1 milyar dolara mal olan Dubai Mall alışveriş merkezi arasında bulunan 30 dönümlük yapay gölde akşam saatlerinde başlayan ses ve müzik efektleri ile koreografi edilmiş muhteşem su gösterisini izleyeceğiz. Turumuzun sonu. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


02.GÜN  DUBAI

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. Geminin hareketi saat 13.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


03. GÜN MUSCAT

Gemimiz saat 08:30’da Muscat limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Muscat Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuzda “Sultan Kabus Camii”, “Sultan Sarayı”, “El Mirani” ve “El Celali Kaleleri”, “Fransız müzesi”, “Ghalya Modern Sanat Müzesi” ile “Muskat Opera Sarayı” nı panoramik olarak gördükten sonra Matrah pazarı görülecektir. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Akabinde gemimize dönüş. Geminin hareketi saat 19:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


04.GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

 

05.GÜN DOHA

Gemimiz sabah saat 07:00’de Doha limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Doha Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuzda sahil bölgesinden başlayıp görülecek yerler arasında muhteşem sahil yolu(Corniche) , Kral Emir Sarayı , eski liman , İslam Sanatları Müzesi ve Doha’nın en büyük yöresel marketi olan (Soug Wagif) bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem mücevherler ve altınları bulabileceğiniz (Gold Soug) da bu yapının içerisindedir. Bir sonraki durağımız Katara Kültürel Köyü’dür. Burada göreceğimiz tarihi ve sanatsal yapılar sizi İslam coğrafyasının büyüsüyle başbaşa bırakacaktır. En son durağımız ise İnci Adası' dır. Bu el yapımı adada bulunan birçok marka sayesinde alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam saat 17.00 hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


06.GÜN ABU DHABI

Gemimiz sabah saat 07.00'da Abu Dhabi limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Abu Dhabi Şehir & Ferrari Word (Yas Adası) & Şeyh Zayed Camii Turu” katılabilir. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapılarda sizleri gezdireceğiz. Bugünki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları da göreceğimiz yerler arasında. Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan “Şeyh Zayed Camisi” , “Şeyh Zayed Bin Sultan” nın Türbesi ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası 2015 yılında Orta Doğu’nun en önemli turistik cazibe merkezi seçilen Yas Adasındaki Ferrari World’ün bulunduğu Yas Mall’a ve Abu Dhabi Kültür köyüne gideceğiz ve alışveriş için serbest zaman. Gemimiz akşam 23.00 de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


07. GÜN DUBAI

Gemimiz öğlen saat 13.00'de Dubai limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Sahara Kırmızı Kum Çöl Safari Turu” na katılabilirler. Akşamüzeri yapacağımız bu turumuz Arap yarımadasının olmazsa olmaz turu olarak bilinir. Turumuzda önce 4x4 araçlar ile gemimizden hareket ediyoruz. 45 dakikalık bir yolculuk ile çöle ulaşıyoruz. Profesyonel şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuz başlıyor. Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşayacaksınız. Safarinin ardından en güzel güneş batışlarından biri olan çölde güneşin batışını izleyip, çölde kurulan kampta yapılacak barbekü partisinde akşam yemeğimizi müzik ve dansöz eşliğinde alıyoruz. Alkolsüz içecekler limitsizdir. Dubai'nin olmazsa olmazlarından olan turumuzun sonrasında araçlarımız sizi gemimize kadar bırakıyor. (Akşam yemeği ve alkolsüz içecekler dahil) Turumuzun sonu. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. 


08. GÜN DUBAI  - İSTANBUL HAVALİMANI 

Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gemiden çıkışın ardından, havalimanına transfer olup, uçak saatine kadar bekliyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  “Dubai Mall & Mucize Bahçesi & Burj Khalifa Turu’muza katılabilir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak haklı bir üne sahip Dubai Mall'da dünyaca ünlü mağazaları gezebilecek, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium'da ve sinema, buz pateni, eğlence parkı gibi aktivitelerde ailenize güzel vakit geçirebilirsiniz. Ardından dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’yı göreceğiz. Dileyen misafirler Burj Khalifa’ya çıkabilir. Sonrasında ilk olarak 2013 yılında Sevgililer Günü için yapılan ve sadece Dubai’de değil, aynı zamanda dünyada da eşi benzeri olamayan, Göz sulanma tasarımlarında, müthiş şekillerde ve yapılarda 45 milyondan fazla çiçek kombinasyonları ile birbirinden ilginç tasarımlara ev sahipliği yapan “Dubai Mucize Bahçesi(Dubai Miracle Garden)’i  göreceğiz. Turumuzun bitiminde Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından saat 20:45’de  İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00.40’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Önemli Bilgiler
 

İPTAL İADE ŞARTLARI * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •      FLY DUBAI ile İstanbul Havalimanı – Dubai – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar. 
 •      COSTA SMERALDA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 •      Havalimanı ve Liman vergileri. 
 •      Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 •      Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.(Grup en az 25 kişi olması halinde)
 •      Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 •      Gemideki eğlence ve şovlar.
 •      Fitness & Spor salonu kullanımı.
 •      Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 13€. Gemide ödenir
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Programda belirtilen tüm kara turları
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti. Gerekli vize ücreti. (B.A. Emirlikleri Vizesi)
 • LÜTFEN DİKKAT Vize hizmeti, Bu program için Gemi firması tarafından alınacak 2 girişli veya Çok girişli Dubai vizesi gerekmektedir. Münferi veya VFS üzerinden alınan DUBAİ vizelerinin Birleşik Krallık ve gemi firmaları anlaşmaları gereği geçerliliği kabul edilmemektedir. (160€)
   
 • ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri'ne giriş yapamazlar.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 65 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(35€)
PAKET TUR FİYATI-PROMO İÇ KABİN899 Euro'dan başlayan fiyatlarla
GEMİ TURLARI PAKETLERİ NOTLARDış, Balkonlu kabin fiyatları değişmektedir.0850 840 0 986 arayabilir veya whatsapp'dan sorabilirsiniz.
GEMİ FİYATLANDIRMA DETAYLARIFİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR. CRUİSE ONLY (SADECE GEMİ) REZERVASYONLARINDA BULUNAN BELLA/FANTASTİCA DENEYİMLERİ GRUP YERLERİNDE GEÇERLİ DEĞİLDİR. GRUP YERLERİNDE YEMEK OTURUMLARI MİSAFİRLERİMİZ TARAFINDAN SEÇİLEBİLMEKTEDİR. REZERVASYON ESNASINDA NOT DÜŞÜLMESİ HALİNDE MİSAFİRLERİNİZİN İSTEDİĞİ YEMEK OTURUMU AYARLANACAKTIR. KABİN NUMARALARI TURDAN 3 GÜN ÖNCE BİLET İLE BİRLİKTE BELLİ OLACAKTIR.
İPTAL İADE ŞARTLARIRezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100 UÇAK BİLETLERİ REZERVASYON ESNASINDA KESİLECEKTİR. İPTAL DEĞİŞİKLİK DURUMUNDA UÇAK BİLET TUTARI CEZAYA TABİİDİR
VİZE BİLGİSİDubai Vizesi Gereklidir.
TUR TARİHİ-2024-202521,28 Aralık 2024,5,12,19,26 Ocak 2025,2,9,16,23 şubat,2,9 mart 2025
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Whatsapp

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz. Çerezler olmadan çalışmayacak bazı özellikte mevcuttur. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için,çerezler ve KVKK politikası hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin..