MSC OPERA İLE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ &UMMAN SULTANLIĞI

TÜRKÇE REHBERLİ ANKARADAN DİREKT UÇUŞ

MSC OPERA İLE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ &UMMAN SULTANLIĞI
Tur Kodu : MONDİAL
799,00 EUR

TUR ROTASI 
6 GECE 7 GÜN

TARİH LİMAN ÜLKE VARIŞ KALKIŞ
28.01.2024 Dubai B.A.EMİRLİKLERİ - 21:00
29.01.2024 Khasab UMMAN SULTANLIĞI 09:00 18:00
30.01.2024 Muscat UMMAN SULTANLIĞI 08:00 18:00
31.01.2024 Denizde Seyir - - -
01.02.2024 Abu Dhabi B.A.EMİRLİKLERİ 06:00 21:00
02.02.2024 Sir Bani Yas Adası B.A. EMİRLİKLERİ 08:00 17:00
03.02.2024 Dubai B.A.EMİRLİKLERİ 09:00


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Fly Dubai Havayolları ile Ankara Esenboğa Havalimanı – Dubai (DXB) – Ankara Esenboğa Havalimanı arası ekonomi sınıfı
uçuşlar.
 KİŞİ SAYISI GÖZETMEKSİZİN PROFESYONEL KOKARTLI TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.
 Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
 Havalimanı ve liman vergileri. (420€)
 Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
 Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 Açık büfe ve gemimizin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.
 Gemideki eğlence ve şovlar.
 Fitness & Spor salonu kullanımı.
 Seyahat süresini ve vize teminatını kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Servis ücretleri. 84€ rezervasyon esnasında ödenmelidir. ZORUNLUDUR.
 Sağlık hizmetleri.
 Programda ekstra olarak belirtilen kara turları.
 İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası. 70€. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Arzu eden misafirlerimiz için
rezervasyon esnasında yapılmalıdır.
 Kişisel Harcamalar.
 İç hat bağlantı uçuşları.
 Çok girişli B.A.Emirlikleri Cruise Vizesi (150€)
 Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 Yurtdışı çıkış harcı.
 

GRUP UÇUŞ BİLGİLERİ
28.01.2024 ESB DXB 01:10 – 06:10 – FZ758
03.02.2024 DBX ESB 20:35 – 00:10 – FZ757

PROGRAM DETAYLARI
1.Gün – Ankara - Dubai
Ankara Esenboğa Havalimanında uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Dubai uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Dubai’ye inişimizin ardından özel aracımız ile gemimize transferimiz gerçekleşiyor. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra başlayacak ve rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Dubai Şehir Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Dubai’nin ilk kurulduğu şehir olan Eski Dubai bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş Dubai müzesi ziyaret edeceğiz. Burada ki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen
küçük sandallar ile Deira bölgesini geçerek bölgenin en popüler Gold souk ( Altın Pazarı ) ve Spice bazaar ( Baharat Çarşısı )’nı gezeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Jumeriah bölgesine geçerek Palmiye adasını ve Arap Şeyhlerinin yatlarının ve burgulu gökdelen diye anılan Cayan gökdeleni ve diğer birçok gökdelenin bulunduğu Marinayı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Akşam yemekli Dubai Çöl Safari Turuna katılabilirler.
Arap yarımadasının olmazsa olmaz turu olarak bilinir.

2.Gün – Khasab | Meşhur Khasab Fiyortları Tekne Turu
Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Khasab Şehir turuna katılabilirler. Umman’ın dışında kalan Khasab şehri, fiyortlara benzeyen sarp girişleri ve ıssız dağları ile Norveç’e benzetiliyor. Khasab Kalesi, Bassa Plajı ve Khawr Najd göreceğimiz önemli noktalardan biri. Turumuzun bitiminde gemimizde geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3.Gün – Muscat | Muscat Şehir Turu
Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Muscat Şehir turuna katılabilirler. Palmiyeleri, küçük gizli plajları, bakımlı caddeleri ve Akdeniz renklerine bürünmüş cumbalı evleri ile çölde bir vaha sanki...
Ziyaretçiler ayrıca Eski Muscat ve Eski Saray ziyaret etmeli. Ana alışveriş bölgesi Al Qurum; Ticaret Bölgesinde yer almaktadır, ayrıca alışveriş merkezleri şehir boyunca yayılan bu modern şehri gezeceğiz. Turumuzun bitiminde gemimizde geri dönüşümüz gerçekleşiyor.
Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4.Gün – Denizde Seyir
Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem gemimizin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz gemimizin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip
canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5.Gün – Abu Dhabi | Abu Dhabi Şehir Turu
Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Abu Dhabi şehir turuna katılabilirler. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen ve BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) en önemli şehirlerinden biri olan Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapı sizleri gezdireceğimiz şeyh Zayed Camisi ve türbesidir. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Kültür köyü (Cultural heritage Village) ziyaretimiz sırasında petrol bulunmadan önceki Abu Dhabi hayatı hakkında sergiler görebilecek ve sahilden gökdelenler bölgesinin fotoğraflarını çekebilme şansınız olacak. Ferrari temalı Yas
adasındaki parka gidip verilecek serbest zamanda ferrari fotoğrafları çekme ve ürünleri satın alma imkanına sahip olacaksınız. (Ferrari park içinde roller-coaster gibi aktivitelerin bulunduğu bir eğlence parkıdır. Ferrari Park giriş kısmında düzenlenmiş alanda fotoğraf ve alışveriş imkânınız olacaktır. Park girişi hem saatleri alan ziyaret zamanı hem de oldukça pahalı giriş ücreti içerdiğinden programda değildir.) Dünyanın en pahalı ve lüks oteli olan Emirates Palace giriş kapısı önünde fotoğraf ve yakınındaki Marina Mall’da vereceğimiz serbest alışveriş zamanında emirliğe ve Arap kültürüne ait ürünleri bulmanız mümkündür. Dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat (mutluluk) adasında yapılmakta olan Louvre, Guggenheim gibi müze inşaatlarını görüp şehrin zenginliğini tanıdıktan sonra gemimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6.Gün – Sir Bani Yas Adası | Plajda Serbest Zaman
Gemide alacağımız kahvaltının ardından adanın güzel plajlarından birine yürüyoruz. Gemi kalkış saatinden 1 saat öncesine kadar deniz kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Gemi kalkış saatinden 1 saat önce tüm misafirlerimiz gemiye giriş yapmış olmalı. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

7.Gün – Dubai - Ankara | Dubai Mall
Gemide alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Dubai Mall Turuna katılabilirler. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak haklı bir üne sahip Dubai Mall'da dünyaca ünlü mağazaları gezebilecek,dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium'da ve sinema, buz pateni, eğlence parki gibi aktivitelerle ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz turumuzda isterseniz dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'nın 124. katına çıkarak Dubai'nin eşsiz manzarasını 400 metre yükseklikten izleme şansına da sahip olup Burj El Arab, Palmiye Adası ve Dünya Adasını kuş bakışı görüp, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. (Burj Khalifa gökdelenine müsaitliğe bağlı olarak giriş sağlanmaktadır ve 124. kat seyir terası giriş ücreti programa dahil değildir.) İçinde bir kayak pisti barındıran Emirates Mall ise meraklılarına çöl ortasında kayak yapma imkanı sunan, ABD’den alışkın olduğumuz ama Türkiye’de olmayan Cheesecake Factory gibi cafe ve bir çok mağazaları barındıran bir alış veriş merkezidir.

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Programda belirtilen uçuşlar ilgili havayolu ve ilgili Cruises şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir
değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda
değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 Operasyon acentesi gerekli gördüğü taktirde uçuş güzergahını değiştirmek hakkını saklı tutar. Örneğin Marsilya’dan
kalkacak bir gemi için Nice/Lyon olarak duyurulmuş uçuş güzergahını Marsilya olarak değiştirebilir ya da tam tersi.
 Vize başvuruları için gerekli evraklar 96 saatte temin edilmektedir. Başvurunuzdan en az 4 gün önce acentenizden vize
konfirme yazılarınızı istemeniz gerekmektedir.
 Havalimanı ve limanlar ile havalimanı-liman arası gidiş-dönüş transferlerinde misafirler kendi eşyalarından mesuldür.
Hiçbir acente yetkilisi, rehber ve şoför valiz emanet alma hakkına sahip olmadığı gibi herhangi bir sorumluluk altında
tutulamaz.
 Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her
erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak
zorundadırlar.
 GEMİ ŞİRKETİ VE KAPTAN TURDAN ÖNCE YA DA TUR ESNASINDA ROTA VE LİMANLARDAKİ SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA
HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR.
 Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar gemi şirketine bağlı olarak genellikle
önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olup bazı gemi şirketlerinde ise açık oturum şeklinde olacaktır.
Masaları önceden belirlenmiş gemilerde alınacak ilk gün akşam yemeğinden son akşam yemeğine kadar herkes daha
önceden belirlenen masalarda oturacak olup arzu eden misafirler yemeklerini geminin başka restoranlarında da gemi
yetkili personelinin ayarlamasına bağlı olarak alma hakkına da sahiptirler.
 Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna
kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama
300 euro provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde
yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi
resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiçbir yerde
nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
 Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile sizlere
ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
 Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan
kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan
ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
 Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60
dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da
acentemiz sorumlu olmayacaktır.
 Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak
etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin
ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ
DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
 Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
 Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
 Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
 Her program için ilgili vize işlemleri satış acentesi ve yolcu sorumluluğundadır. İlgili tur için hangi vizenin gerekli olduğu o
turun programından öğrenebilirsiniz.
 TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI
GEREKMEKTEDİR.
 Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
 Gemilerde genelde yüzdüğü bölgeye göre Euro veya USD para birimleri kullanılmaktadır. Geminin ilk günü gemide
bulunan otomatlardan oda hesabınıza nakit ve kredi kartı ile depozito yatırabilirsiniz.
 Tüm programlar için min. Katılım sayısı 20 kişi (10 kabindir) Operasyon acentesi çoğunluk sağlanmadığı taktirde 1 ay
öncesinden turu iptal etme hakkını saklı tutar. Misafire alternatif bir program önerebilir.
 İptal koşulları her program için ayrı ayrı ilgili programın içeriğinde bildirilmiştir.
 Tur esnasında gemi çalışanlarına fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına
sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.

PAKET TUR FİYATI-PROMO İÇ KABİN799 Euro'dan başlayan fiyatlarla
GEMİ TURLARI PAKETLERİ NOTLARDış, Balkonlu kabin fiyatları değişmektedir.0850 840 0 986 arayabilir veya whatsapp'dan sorabilirsiniz.
GEMİ FİYATLANDIRMA DETAYLARIFİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR. MSC CRUİSE ONLY (SADECE GEMİ) REZERVASYONLARINDA BULUNAN BELLA/FANTASTİCA DENEYİMLERİ GRUP YERLERİNDE GEÇERLİ DEĞİLDİR. GRUP YERLERİNDE YEMEK OTURUMLARI MİSAFİRLERİMİZ TARAFINDAN SEÇİLEBİLMEKTEDİR. REZERVASYON ESNASINDA NOT DÜŞÜLMESİ HALİNDE MİSAFİRLERİNİZİN İSTEDİĞİ YEMEK OTURUMU AYARLANACAKTIR. KABİN NUMARALARI TURDAN 3 GÜN ÖNCE BİLET İLE BİRLİKTE BELLİ OLACAKTIR.
İPTAL İADE ŞARTLARIRezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100
VİZE BİLGİSİE Vize uygulanmaktadır.Vize işlemleri gemi acentesi tarafından yapılmaktadır. Gerekli evraklar mail ortamında iletilmelidir. - Düzgün bir şekilde taratılmış pasaport görüntüsü - Düzgün bir şekilde taratılmış biometrik fotoğraf görüntüsü.
TUR TARİHİ-202428 Ocak 2024
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Whatsapp

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz. Çerezler olmadan çalışmayacak bazı özellikte mevcuttur. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için,çerezler ve KVKK politikası hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin..