YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)

Ankara çıkışlı, tüm turlar dahil

YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)
YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)
YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)
YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)
YUNANİSTAN-BULGARİSTAN TURU (OTOBÜS İLE)

1.Gün Ankara-İstanbul-İpsala
Gezimizin ilk günü, Akşam saat 17.30 Çukurambar Belsa karşısı.İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 23:03'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 24:00'da Mecidiyeköy Finansbank Önü ve 00:15’da İncirli Ömür plaza önü, Kule Tır Parkı hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2.gün İskece-Gümülcine-Dedeağaç-Kavala 
Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk durağımız sabah ışıkları ile Dedeağaç,Dedeağaç'da panoromik şehir gezisi ve fotoğraf molası ardından ikinci durağımız Gümülcine,  burada kahvaltı ve fotoğraf molası veriyoruz.Kavala'dan önce son durağımız  İskece,İskece'de şehir gezisi ve serbest zaman ardından  Kavala`ya doğru yola çıkıyoruz.Varışımız ardından, Kavala gezimize Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesinin ardından otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün Selanik 
Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz.Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik varışı ile şehir turuna başlıyoruz.Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam misafirlerimiz Yunan Tavernasına eğlenmeye gidiyoruz.Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence.

4.Gün Sofya
Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’ya yola çıkış. Varış sonrası Sofya şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Akşam lobide buluşarak yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi’ne gidiyoruz.

5.Gün Sofya – Plovdiv – Veliko Tornova 
Sabah kahvaltımız ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Veliko’ya doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik yolculuğumuz ardından Veliko’ya varış ve konaklama.

6.Gün Veliko Tarnavo –Shumen
Sabah saatlerinde varışımız sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası Varna’ya doğru yola çıkıyoruz. 1 saatlik yolcuğumuz ardından Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam müzikli akşam yemeği eğlencesi için lobide buluşuyoruz.Bulgar tavernası eşliğinde eğleniyoruz.

7.Gün Varna,Balchik Turu
Sabah kahvaltımız ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, Balchik doğru yola çıkıyoruz. Balchika varışımız sonrası , Bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görüyoruz.Akşam saatlerinde Varna’ya dönüyoruz.

8.Gün: Burgas – (Nessebar) – Ankara
Otelde alınan kahvaltının ardından otelden ayrılarak Burgas’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz Nessebar Yarım Adası turunu yapıyoruz. katılabilirler. Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerine kurulu ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine varış. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy kalma kiliseleri özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Burgas şehir merkezinden panoramik olarak geçerek varılan Dereköy sınır kapısında gerçekleşecek olan geçiş işlemlerin ardından Kırklareli güzergahıyla İstanbul başlangıç noktalarına varış , daha sonra Ankara başlangıç noktalarına varış ve başka bir gezide buluşmak üzere ayrılıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Ankara-İstanbul otobüs ile ulaşım
*Programda belirtilen tüm geziler
*Otellerde oda kahvaltı konaklama
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Yurtdışı seyahat sigortası(İPTAL SİGORTASI DAHİL DEĞİLDİR) *Acenta Refakati
*Selanik’de Taverna Gecesi (Salata, Ortaya Meze Tabağı, Balık veua Dana eti yanında garnitür, Tatlı, Su ve 20'lik Ouzo veya Şarap)
*Sofya Bulgar Gecesi (Salata, Ortaya Meze Tabağı, Dana eti yanında garnitür, Tatlı, Su ve 1 Soft içecek)
*Varna Bulgar Gecesi(Salata, Ortaya Meze Tabağı, Tavuk eti yanında garnitür, Tatlı, Su ve 1 Soft içecek

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Öğle yemekleri
*Programda belirtilmeyen akşam yemekleri
*Yurtdışı Çıkış Harcı 
*Schengen Vize ücreti
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*65 yaş üstü için surprim farkı ( fiyat tc kimlik numarasına göre çıkacaktır)

BILGILENDIRME , 
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli  Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir. 
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur YTM Turizm tarafından bildirilecektir.
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan YTM Turizm sorumlu tutulamaz. 
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel YTM Turizm tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için YTM Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden YTM Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- YTM Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. YTM Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur Fiyatı595 EURO 'dan başlayan fiyatlarla
28 Nisan-4 Mayıs2023 Tur tarihleri
Schengen vizesi gereklidir.Vize Bilgisi
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Whatsapp

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz. Çerezler olmadan çalışmayacak bazı özellikte mevcuttur. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için,çerezler ve KVKK politikası hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin..